Plzeň
Starší hřbitov se nachází 1,7 km SSZ od hlavního náměstí, ve čtvrti Bolevec, východně od Lidické ulice.

Hřbitov byl založen roku 1856, poslední pohřeb se zde konal roku 1905. Ve 30. letech 20. století byl devastován, roku 1986 byla zbořena ohradní zeď s brankou i obřadní síň s bytem hrobníka, zbylé náhrobky byly rozbity a zahrnuty do nedaleké rokle. Z několika set náhrobků jich zbylo pouze několik. Byly postaveny na místě někdejší obřadní síně společně se žulovým kamenem s vytesaným pamětním nápisem (žulový kámen nenalezen).

Nový hřbitov se nachází 4 km východně od hlavního náměstí, v Rokycanské třídě, naproti Ústřednímu městskému hřbitovu, vedle parkoviště u Tesca.

Hřbitov byl založen roku 1898, dosud se zde pohřbívá. Nejstarší náhrobky pocházejí z doby založení hřbitova. Je zde pohřbeno 18 uren vězňů – obětí transportu z koncentračního tábora v roce 1945 (náhrobek pochází z roku 1973). Pomník obětí holocaustu je z roku 1951. Na hřbitově je speciální dětské oddělení, oddělení pro uprchlíky a pro vojáky z první světové války. Obřadní síň z roku 1898 byla zbořena před rokem 1990.


(Nejstarší hřbitov byl údajně založen roku 1424, po roce 1504 beze stopy zanikl. V letech 2006–2007 při stavbě nákupního a zábavního centra Plaza Centers v centru Plzně bylo na místě budoucího parkovacího domu objeveno 6 hrobových jam jako pozůstatek starého židovského hřbitova. Stavba přilákala velkou pozornost médií i židovských organizací z celého světa. Hrobová místa stavebníci po archeologickém průzkumu překlenuli a zakryli. Dům tak nakonec nestojí na betonových základech, ale na pylonech. Jsou pod rampou parkovacího domu, z venku a ze schodiště parkovacího domu na ně měl být údajně průhled. Roku 2007 se na staveništi našlo ještě 8 dětských hrobů, na rozdíl od předchozích nálezů i s kosterními pozůstatky. Na židovských hřbitovech se děti pohřbívaly stranou od dospělých. Dětské hroby se ocitly mimo stavbu, byly pouze zakryty.)

 
Starší hřbitov
Nový hřbitov